„Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“ Laurent Gounelle

Knyga smėlyje

„Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“ naujoji bestselerio „Dievas visada keliauja incognito“ autoriaus Laurent Gounelle knyga, kuri moko pažinti ir tobulinti save. Knyga patraukia dėmesį tuo, kad joje itin ryškūs autoriaus pamėgti religiniai motyvai – ieškant sąsajų tarp krikščionių šventojo rašto ir Rytų filosofijos, nagrinėjama, kuo skiriasi religija ir dvasingumas. Ši populiariosios filosofijos žanro knyga turėtų patikti ne tik žanro gerbėjams, tiems, kurie bando rasti savyje slypintį lobį, bet ir tiems, kuriuos domina šiuolaikinių rašytojų žvilgsnis į žmogaus vidinį pasaulį.

Knygos siužetas įtraukia jau nuo pirmo skyriaus. Pagrindiniai veikėjai – du visiškai skirtingą gyvenimo kelią pasirinkę vaikystės draugai – krizių komunikacijos srityje dirbanti Alisa ir dvasininkas Žeremis, kuris vis labiau abejoja savimi ir savo misija, matydamas, jog tiek nedaug žmonių ateina į Dievo namus, kuriuose jis tarnauja. Alisa nuspendžia padėti draugui ir kritišku žvilgsniu nagrinėdama problemos priežastis, keičia ne tik Žeremio bet ir savo pačios supratimą apie žmogų ir jo vietą pasaulyje.

Knygos tekstai – įkvepiantys, intriguojantys. Verčiant knygos puslapius smalsu, kokį „lobį“ ras šiuolaikiški, socialinių tinklų ir kofeino pasaulyje gyvenantys knygos herojai, bandantys praktiškai pritaikyti, rodos, itin gilaus suvokimo reikalaujančią Bibliją ir žymiausių pasaulio filosofų mintis. Knygoje itin ryškūs tikrųjų vertybių paieškos motyvai, dalis situacijų iliustruojamos pasakojimais. „Tuomet Brahma tarė: „žmogaus dieviškumą paslėpsime žmogaus gelmėse, nes tai vienintelė vieta, kurioje jis niekada nemėgins jo ieškoti […] nuo tos dienos žmogus nesiliauja tyrinėjęs visos žemės ir vandenynų dugno, ieškodamas to, kas slypi jo paties širdyje“, rašo L. Gounelle.

Kas yra Dievas? Kaip suvokimo ribos veikia mūsų gyvenimą? Koks yra asmeninių pokyčių receptas? Visi šie klausimai slepiasi po veikėjų drabužiais, jų kalba, kasdienybe. Šia knyga autorius kviečia nusivalyti „tikrovę iškreipiančius akinius“ pro kuriuos žvelgiame į savo gyvenimą.

Tai galėtų būti TAVO KNYGA, jeigu:

  • Mėgsti populiariąją filosofiją;
  • Susimąstai, kas yra Dievas;
  • Ieškai „lengvo skaitinio“, kuris sudomina nuo pirmo skyriaus;
  • Ieškai pozityvumo;
  • Mėgsti žymėtis „išminties perliukus“, kuriuos galėsi pritaikyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.